Dieta +20

Specjalnia dieta dla osób powyżej 20 roku życia

dieta po 20

Dieta po 20 roku życia

Podstawowe informacje

Osoby po 20 roku życia przykładają szczególną wagę do swojego wyglądu oraz co za tym idzie do sylwetki, która zgodnie z dzisiejszymi trendami powinna być nienaganna, co niestety coraz częściej rozumiane jest jako 'wyzbyta jakiejkolwiek tkanki tłuszczowej' Młode osoby są bardzo podatne na wszelkie wyzwania, jakie narzuca im świat mody i same robią sobie krzywdę akceptując wszelkie standardy, jakimi bombardują nas media. Nierzadko zdarza się, że osoby +20 wręcz cierpią z powodu kompleksów, które bywają nieuniknione, kiedy zdaniem środków masowego przekazu, osoby godne uwagi, to przede wszystkim szczęśliwi posiadacze zgrabnych sylwetek.

Co zachęca młodych ludzi co posiadania sylwetki fit?

W dzisiejszych czasach już praktycznie wszędzie ludzie szczupli cieszą się większym uznaniem, niż osoby otyłe. Jednak warto zwrócić uwagę co faktycznie w słowniku osób po 20 oznaczają pojęcia 'szczupły' i 'otyły'. Jak się okazuje młodzi ludzie często nie są świadomi jaka waga jest odpowiednia dla ich płci oraz wzrostu i zakładają, że 'szczupły' oznacza po prostu 'jak najchudszy', a 'otyły', to osoba posiadająca już nawet 2 kg nadwagi. Gdzie szczególnie możemy spotkać się z dyskryminacją osób 'otyłych'?

  • w szkole, na placu zabaw lub na boisku
  • na basenie lub w trakcie zajęć W-F
  • na imprezie lub w trakcie spędzania wolnego czasu z równieśnikami
  • w pracy i w trakcie wykonywania obowiązków służbowych

Poprzez poglądy głoszące, że wyłącznie osoby szczupłe są godne uwagi, wielu ludziom coraz ciężej jest odnaleźć się wśród rówieśników, a nawet w pracy, gdzie zdania osób o atrakcyjnych walorach fizycznych, są często bardziej szanowane, niż opinie otyłych.

Jak uniknąć efektu jojo w diecie +20?

Młode osoby są bardzo podatne na najświeższe trendy z dziedziny odchudzania, przy czym niezmiennie największym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju głodówki. Zamiast trzymać się konkretnych, lepiej lub gorzej - ale bezpiecznie – opracowanych diet, młodzi zaczynają od usunięcia kolacji i słodyczy ze swojej diety, szybko przechodząc do zjadania jedynie kilku marchewek dziennie. Taka głodówka daje co prawda dość szybkie wyniki – już po kilku/kilkunastu dniach waga pokazuje wyraźnie niższą wagę, a spodnie wymagają paska. Jednak po zakończeniu takiej diety młodzi najczęściej wracają do dawnych nawyków żywieniowych. Czym to się kończy? Oczywiście słynnym efektem jojo, czyli szybkim powrotem utraconych kilogramów, i to z nawiązką. Nie mówiąc już o tym, że przez te dni głodówki organizm został mocno wyczerpany i pozbawiony ważnych składników odżywczych, przez co potrzebuje długiej, intensywnej regeneracji.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że chyba każda kobieta po dwudziestym roku życia przynajmniej raz stosowała wyniszczające diety odchudzające. Trudno jest wyperswadować takie zachowania na rzecz przemyślanych diet. Warto przynajmniej wiedzieć, jak po takiej głodówce zregenerować organizm i zminimalizować ryzyko efektu jojo.

wysportowana kobieta po 20
image description
image description
image description

Regenracja organizmu

Aby zregenerować organizm, dobrze jest przez 10 dni stosować odpowiednią dietę, która opiera się na białym mięsie, najlepiej z kurczaka oraz z cytrusów. Kurczaka najlepiej spożywać w postaci niskokalorycznych sałatek (bez majonezu) lub w wersji gotowanej na parze. Cytrusy można spożywać w normalnej postaci lub w formie soków. Nie należy pić nic innego, niż właśnie soki i woda niegazowana. Po 10 dniach przekształcamy dietę, stosując przede wszystkim produkty bogate w błonnik, np. siemię lniane, otręby zbożowe, owoce, warzywa, musli, niełuskany ryż czy też rośliny strączkowe. Te pokarmy spożywamy przez trzy dni.

Co nam daje taka dieta?

Kurczak dostarczy regenerujące i wzmacniające mięśnie białko, które zostanie lepiej przyswojone dzięki witaminie C. Duża dawka błonnika pozwoli natomiast utrzymać osiągniętą wagę bez przykrego efektu jojo.

dieta po dwudziestym roku życia