Blog Fitness Styl Życia

Piszemy na temat fitness i zdrowego stylu życia

Ćwiczenia w domu z płytami DVD – tak czy nie?

Zastanawiasz się nad tym, żeby w końcu zacząć ćwiczyć? Wszystkie Twoje koleżanki i koledzy chodzą już na siłownię, ale Ty jakoś nie widzisz się w roli ćwiczącego z innymi osobami? Nie ma problemu – istnieją specjalne, profesjonalne płyty DVD z seriami ćwiczeń odchudzających czy wyrabiających sylwetkę. Czy jednak faktycznie trenowanie w taki sposób przyniesie odpowiednie efekty?

Odpowiednia motywacja

Na początku warto wspomnieć o tym, że ćwicząc samemu w domu powinieneś mieć wiele samozaparcia w sobie. Niestety, treningi w domu opierają się na tym, że to Ty sam musisz powiedzieć sobie, że nie warto spędzać wieczora na kanapie i trzeba się wziąć za trening. Dla wielu, jest to niestety, bariera nie do przekroczenia, która bezsprzecznie stanie na drodze w realizowaniu marzeń o pięknej, smukłej sylwetce.

Kwestie zdrowotne

Równie ważną sprawą, której nie można nie poruszyć w tym temacie jest kwestia zdrowia fizycznego. Nie mówi się o tym głośno, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nieodpowiednio wykonywane ćwiczenia mogą sprawić, że zamiast stać się zdrowym, pełnym energii człowiekiem, można znacznie pogorszyć swój stan zdrowia fizycznego. Źle wykonywane ćwiczenia wpływają na pogłębianie wad kręgosłupa, mogą powodować mniej lub bardziej poważne kontuzje, dlatego najlepiej, przynajmniej na początku zaczerpnąć porady trenera personalnego w kwestii, które treningi można śmiało wykonywać oraz w jaki sposób robić to odpowiednio, aby sobie nie zaszkodzić.

W pogoni za wspaniałą sylwetką fit można się zagubić, dlatego należy pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze, a wyłącznie wykonywanie dobrze technicznie ćwiczeń, może rodzić miłe rezultaty.