Blog Fitness Styl Życia

Piszemy na temat fitness i zdrowego stylu życia

Mineralna czy źródlana? Którą wodę wybrać?

Bardzo często mówi się o tym, że picie wody jest niezwykle ważne – tyczy się to nie tylko osób fit, ale również zwykłych ludzi. Niestety, rzadko kiedy poruszany jest temat związany z tym jaką wodę wybrać – mineralną czy źródlaną. W poniższym artykule zawarliśmy informacje o tym, która woda jest lepsza i po którą powinieneś sięgać.

Woda źródlana

Jak sama nazwa wskazuje pozyskiwana jest z podziemnych źródeł i charakteryzuje się niewielką zawartością składników mineralnych. Taka woda polecana jest osobom starszym oraz niemowlaczkom, u których nerki nie pracują w sposób odpowiedni i nie są w stanie przetworzyć składników mineralnych. Ponadto woda źródlana idealnie nadaje się do gotowania, ponieważ nie zmienia smaków, zapachów czy konsystencji przygotowywanych potraw. Ponadto taka woda będzie chętniej wybierana przez osoby, które lubią delikatny, niewyczuwalny smak.

Woda mineralna

Ta woda pozyskiwana jest w taki sam sposób co woda źródlana – różnią się jednak tym, że woda mineralna (jak sama nazwa sugeruje) zawiera pierwiastki oraz minerały, których woda źródlana jest pozbawiona. To może być oczywiście uznawane za plus bądź też minus takiej wody – wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Tego typu wody mogą okazać się zbawieniem dla osób posiadających niedobory pewnych składników w diecie lub cierpiących na różnego rodzaju choroby i schorzenia. Wody mineralne będą preferować osoby, którym nie przeszkadza smak – niekiedy metaliczny lub inny charakterystyczny.

Tak naprawdę to, po jaką wodę sięgniesz zależy tylko od Ciebie, jednak najlepiej będzie, jeśli dostosujesz się do powyższych porad – jeśli jesteś osobą dorosłą sięgaj po wody mineralne wybrane dla Twoich potrzeb (np. niskosodowe lub wysokomagnezowe). Natomiast jeśli posiadasz małe potomstwo i chcesz używać wody butelkowej do przygotowywania posiłków – zaopatrz się również w wodę wydobywaną ze źródła.