Blog Fitness Styl Życia

Piszemy na temat fitness i zdrowego stylu życia

Najzdrowsze owoce, czyli sięgaj po moc witamin

Nie bez powodu mówi się, że owoce powinny znajdować się w dobrze zbilansowanej diecie. Niektórzy mogą sobie pozwolić na zjedzenie ich mniejszej ilości, inni większej, ale każdemu człowiekowi są zalecane. Dziś o tym, po które owoce powinniśmy sięgać najczęściej na półce w sklepie.

#1 Jabłka

Najlepszy polski przysmak, który posiada tak wiele odmian i smaków. Znajdziecie jabłka słodsze, kwaśniejsze oraz twardsze i miększe – w zależności od preferencji. Te owoce są idealnym źródłem antyoksydantów i błonnika, co pozytywnie wpływa na poprawę stanu zdrowia i unormowanie metabolizmu. Ponadto są źródłem wielu witamin – głównie A, C i P, a ich regularne spożywanie pozytywnie wpływa na obniżenie się złego cholesterolu we krwi.

#2 Maliny

Jesteś na najlepszej drodze do uzyskania pięknej, szczupłej sylwetki? Chciałbyś pomóc sobie w naturalny sposób w tym procesie? Nic prostszego – sięgaj po maliny! Zawarte w owocach fitoskładniki oraz błonnik genialnie wpływają na przyspieszenie metabolizmu. Smacznego!

#3 Banany

Pomimo tego, że najsmaczniejsze są dojrzałe, żółciutke banany to najlepsze właściwości odżywcze posiadają wtedy, gdy są jeszcze w fazie dojrzewania – posiadają wtedy zielonkawy odcień. Właśnie takie banany zawierają oprócz szeregu witamin i minerałów skrobię, która pozytywnie wpływa na żołądek.

#4 Jagody

Zdrowy wzrok to coś, czym każdy chciałby się cieszyć jak najdłużej, jednak praca przy komputerze czy czytanie książek mogą wpłynąć na pogorszenie się tego zmysłu. Jeśli chcesz na długo zachować zdrowie swoich oczu w pełni to zajadał się jagodami, które pozytywnie wpływają na ten organ!

Powyżej wymienione owoce są nie tylko przepyszne, ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie! To co, od dziś zajadamy tylko te pyszności zamiast sztucznie słodzonych przekąsek?