Sylwetka fit

Jak ją uzyskać i jak stosować dietę odchudzającą

sylwetka fit

Sylwetka fit i dieta odchudzająca

sylwetka fit

Odchudzanie a osiągnięcie sylwetki fit

Co to znaczy sylwetka fit? Czy chodzi tu jedynie o to, by być wolnym od niepotrzebnych kilogramów? Nie do końca. To również odpowiednie kondycja, witalność, energia każdego dnia, a także zdrowie. Osoby, które mogą poszczycić się posiadaniem sylwetki fit, cieszą się świetnym samopoczuciem, dlatego warto zadbać o to, by ją uzyskać. Czy jest to trudne? Raczej nie, choć wymaga konsekwencji i wytrwałości. W tym miejscu chcielibyśmy pokazać, co należy czynić, by mieć sylwetkę fit.

Po pierwsze, bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków. Nawet zdrowe dania mogą okazać się dla nas niekorzystne, jeśli będziemy je nieprawidłowo przyjmować. Jak należy to robić? Jedzmy częściej, ale mniej. Przyjmuje się, że powinno to być ok. 5-6 posiłków dziennie. A jeśli już jesteśmy przy posiłkach, pamiętajmy, że najważniejszym z nich jest śniadanie, a jeśli nie chcemy spowolnić przemiany materii, jedzmy je najpóźniej godzinę po przebudzeniu. Każdy posiłek – szczególnie śniadanie – powinien być zbilansowany, a więc bogaty w witaminy i składniki odżywcze.

Dieta odchudzająca - o czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze, że każdy organizm ma inne potrzeby i co za tym idzie decydując się na dietę odchudzającą warto dostosować ją do swoich potrzeb. Podobnie jak z zapotrzebowaniem na składniki odżywcze, wszyscy charakteryzujemy się również innymi preferencjami żywieniowymi. Nie warto sugerować się stereotypem, głoszącym, że podczas odchudzania jesteśmy zmuszeni zrezygnować z wszystkich 'smakołyków', na rzecz bezsmakowych kleików lub temu podobnych. Aby dobra dieta była skuteczna, powinna być ona także smaczna, ponieważ jak się okazuje może mieć ona zupełnie odwrotne skutki, jeśli w momencie zakończenia dietetycznego programu żywieniowego, wręcz 'rzucimy' się na wszelkie ulubione przekąski. Naturalnie, nierozsądne byłoby spożywanie w czasie diety czekoladek i innych podobnych przysmaków, ale nie oznacza to, że nie możemy zastąpić ich np. owocami, jogurtami, czy ciastkami zbożowymi. Wymienione produkty są nie tylko smaczne, ale również przede wszystkim zdrowe i tutaj możemy obalić stereotyp, głoszący, że zdrowa dieta musi być niesmaczna.

Przekąski w zdrowej diecie odchudzającej są jak najbardziej wskazane, a co więcej, warto się pokusić o to, by cała nasza dieta składała się właśnie z małych porcji, które będą spożywane w małych odstępach czasowych. Takich posiłków podczas diety możemy zapewnić sobie nawet 5 w ciągu dnia, co oznacza, że dieta odchudzająca może okazać się nawet bardziej zróżnicowana, niż nasze menu dotychczasowe. Pomysłów na pyszne dietetyczne posiłki, może być tak wiele, ile kreatywności posiada kucharz. Dysponując szeroką gamą zdrowych produktów, każdy może przegotować wiele posiłków, odpowiadających jego prywatnym upodobaniom.

Dieta Odchudzająca czyli ... same ćwiczenia nie wystarczą

Bardzo ważne jest, by spożywać zdrowe produkty, zwłaszcza nieprzetworzone. Wybierajmy więc pieczywo z pełnego ziarna, brązowy ryż, płatki owsiane oraz razowy makaron. Co więcej, niech warzywa i owoce towarzyszą nam jak najczęściej, najlepiej przy każdym posiłku.

Dużą uwagę warto poświęcić tłuszczom w diecie. One też są bardzo ważne i nie można ich unikać. Ważne jest natomiast, by wybierać te, które są zdrowe – czyli wielonienasycone tłuszcze zawarte w rybach i orzechach oraz roślinne, zwłaszcza oliwa z oliwek i olej lniany.

Unikajmy produktów reklamowany jako fit, czyli light i bezcukrowych. Tak naprawdę producenci używają tu po prostu odpowiedników cukrów, które w praktyce mają taki sam wpływ na organizm człowieka.

Oczywiście sylwetka fit to także regularny sport. Pamiętajmy jednak, że i tu nadmiar bywa szkodliwy. Organizm nie powinien być przeforsowywany. Zbyt duży wysiłek to ryzyko kontuzji oraz słabe dotlenienie mięśni, co uniemożliwia spalanie tłuszczu.

Stosując się do tych zasad – może nie po tygodniu czy dwóch – ale po pewnym czasie na pewno odkryjemy w sobie sylwetkę fit.

sylwetka fit
sylwetka fit